311954-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Byggnation av parkeringsplats
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
P-hus - Heden
Referensnummer: 0044-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223300 Byggnation av parkeringsplats
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet innefattar detaljprojektering samt uppbyggnad av en temporär parkeringsanläggning (P-hus) i centrala Göteborg vid Heden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen