312155-2026 - Resultat
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Naturvårdsbränning, Västerbotten län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Naturvårdsbränning, Västerbotten län
Beskrivning: Länsstyrelsen Västerbotten upphandlar naturvårdsbränning av skog inom områden i Västerbottens län. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden/objekt. Sammanlagt ingår 4 objekt i upphandlingen. Anbudsområde/objekt: SjulsmyranSör-KorbebergetDegerforshedenJärvtjärnenRangordnat avtal upp till 2 antagna leverantörer per anbudsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sjulsmyran
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127012:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sör-Korbeberget
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127012:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Degerforsheden
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127012:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Järvtjärnen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127012:Lot:4