312161-2024 - Resultat
Sverige – Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater – Fjärrvärme- och fjärrkylecentraler
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFjärrvärme- och fjärrkylecentraler
BeskrivningUpphandlingen omfattar leveranser av fjärrvärme- och fjärrkylecentraler samt tillhörande produkter, system och tjänster.
Intern identifierare24/3
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 42511100 Värmeväxlare, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000