31229-2023 - ResultatSverige-Sundbyberg: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötselarbeten Rissne och Ursvik
Referensnummer: FV 2022-000112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser markskötselarbeten inom områdena Rissne och Ursvik i enlighet med upphandlingsdokument och däri förtecknade handlingar.
Entreprenaden omfattar i stort:
• Tillsyn, skötsel, underhåll på mark
• Administrativa arbetsuppgifter.
• Vinterväghållning och beredskap/jour
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen