Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Klienter med tillbehör
Referensnummer: FOI-2021-937
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
FOI inbjuder leverantörer till en RFI i syfte att samla in information kring marknaden, potentiella lösningar och ev. begränsningar inför en planerad upphandling avseende klienter med tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI av klienter med tillbehör inför kommande upphandling hösten 2021.