Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Verksamhetssystem och planeringssystem Vård och Omsorg, Sala kommun
Referensnummer: 2021/661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Med anledning av rubricerad upphandling publicerar Sala kommun en extern remiss avseende kravspecifikationerna för verksamhetssystem samt planeringssystem, vård och omsorg. Den externa remissen syftar till att ge potentiella anbudsgivare möjlighet att inför publiceringen av upphandlingen inkomma med synpunkter på underlaget och därmed nå en ökad samstämmighet med Sala kommun. Alla synpunkter är värdefulla.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Verksamhetssystem
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Verksamhetssystem till Vård och Omsorg, Sala kommun