312359-2023 - ÄndringSverige-Sollentuna: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende byggarbeten planerat underhåll och ombyggnadsarbeten
Referensnummer: 2022/00225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar planerat underhåll, ombyggnationer avseende byggnadsarbeten på Beställarens fastighetsbestånd som beräknas uppgå till belopp mellan 400 000 SEK upp till aktuellt tröskelvärde per tillfälle. Även tillbyggnationer och uppförande av komplements byggnader kan förekomma.
Med planerat underhåll avses underhållsåtgärder som är planerade till tid, art och omfattning