Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lastväxlare till Bohus räddningstjänstförbund inklusive vattentank.
Referensnummer: KS2017/1187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Bohusräddningstjänstförbund (BORF) inbjuder Er att inkomma med anbud avseende en ny lastväxlare inklusive ett vatten skumflak.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 42415320 Utrustning till utryckningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen