312405-2026 - Resultat
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisionstjänster - sakkunnigt biträde
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster - sakkunnigt biträde
Beskrivning: Skellefteå kommun upphandlar sakkunnigt biträde till kommunens förtroendevalda revisorer för granskning av kommunens nämnder och styrelser, samt sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna för granskning av de kommunala bolagens verksamhet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97161:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision