Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental utrustning
Referensnummer: RS 2020-00504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Dental utrustning inklusive service, tillbehör och reservdelar samt inredning till koncept-/behandlingsrum till Folktandvården i Västra Götalandsregionen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33131000 Tandläkarinstrument, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192410 Tandläkarstolar, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen