312547-2023 - ResultatSverige-Arjeplog: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: UH-2023-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Med företagshälsovård avses en oberoende expertresurs inom områdena arbetsmiljö och rehabilitering. En företagshälsovård ska utgöra ett stöd för avropsberättigade i det förebyggande arbetsmiljö- och hälsoarbetet samt i anpassnings- och rehabiliteringsarbetet. En företagshälsovård ska ha en konsultativ roll samt verka på ett professionellt och oberoende sätt gentemot avropsberättigad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fhv