Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportbilar till Västerdalarnas Utbildningsförbund (VDUF).
Referensnummer: 16/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Malung-Sälen kommun avser att upphandla för Västerdalarnas Utbildningsförbunds (VDUF) räkning 10 st. transportbilar, att användas för transport av elever.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen