Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsentreprenad.
Referensnummer: UH-2016-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar kost- och måltidsförsörjning till mottagare inom beställarens verksamhet. Entreprenören ska ansvara för en obruten kvalitetskedja från inköp av råvaror till tillagning och leverans av färdiga matportioner och livsmedel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55320000 Måltidsservering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen