312608-2016 - ResultatSverige-Falun: Periodiska publikationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckning av hushållstidning.
Referensnummer: LD16/00154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22212100 Periodiska publikationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tryckeritjänster åt Landstinget Dalarna enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
Landstinget Dalarna ger ut hushållstidningen INBLICK till samtliga hushåll i Dalarna.
Uppdraget omfattar tryckning av tidningen ca fem (5) gånger per år där varje upplaga omfattar ca 143 000 exemplar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen