Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geodetisk mätningsutrustning
Referensnummer: 2020/01061-BN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38200000 Geologiska och geofysiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för hyra av geodetiska mätinstrument med tillbehör och tilhörande mjukvara i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Till varje mätinstrument ingår fältdator, totalstation och GNSS-utrustning med tillhörande tillbehör. Till ett av instrumenten ska scannerfunktion ingå.
Totala volymen är 7 kompletta instrument med option på att hyra ytterligare instrument vid tillfälligt hör arbetsanhopning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38200000 Geologiska och geofysiska instrument, 38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar avtal för hyra av geodetiska mätinstrument med tillbehör.
Totala volymen är 7 kompletta instrument varav ett ska vara utrustad med scannerfunktion.