312687-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Flygning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertjänst för uppsök/märkning av vilda djur samt personaltransporter
Referensnummer: SLU.ua.2021.2.4.4-3449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60440000 Flygning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet (härdanefter kallat SLU) inbjuder till anbudsgivning i upphandling av Helikoptertjänst för uppsök/märkning av älg och varg samt persontransporter i fjällmiljö för bland annat inventeringsarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60445000 Flygtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen