Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilartiklar och Giveaways
Referensnummer: DNRGS180270
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Profilerande produkter med Region Hallands logotype alternativ verksamhetens logotype. Produkter för användning som gåvor på mässor, konferenser samt andra större evenemang.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen