312692-2025 - Resultat
Sverige – Ortopediska implantat – Knä och Höftimplantat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Knä och Höftimplantat
Beskrivning: Upphandlingen avser Knä- och höftimplantat till Region Östergötland
Intern identifierare: UC-2024-267
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33183100 Ortopediska implantat
Ytterligare klassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänt Krav på Anbudgivare
Beskrivning: Upphandlingen avser Knä- och höftimplantat till Region Östergötland.
Intern identifierare: 63
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Primär höftprotes, cementerad
Beskrivning: De produkter som denna upphandling avser nyttjas för är artros i höftlederna eller andra sjukdomar som ger nedslitning av höftleden samt i vissa fall för frakturer i höftleden.
Intern identifierare: 64
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Primär höftprotes, ocementerad
Intern identifierare: 65
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Primär Hemiprotes höft, cementerad
Beskrivning: De produkter som denna upphandling avser nyttjas för är frakturer i höftleden.
Intern identifierare: 68
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 - Primär knäprotes, cementerad
Beskrivning: De produkter som denna upphandling avser nyttjas för är artros i knäleden eller andra sjukdomar som ger nedslitning av knäleden, samt i vissa fall frakturer i knäleden
Intern identifierare: 28
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5 - Halvprotes Knä
Intern identifierare: 29