312728-2020 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Traktorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Traktor med kärra
Referensnummer: 20/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp traktor med kärra och andra tillbehör.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende Traktor med kärra.
Omfattning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en Traktor med tillhörande kärra inklusive kran, sandspridare och vikplog (komplett fordon). Upphandlingen avser ett komplett fordon med option att köpa ytterligare ett inom 12 månader från den första leveransen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34390000 Traktortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen