312816-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Elmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-material och ljuskällor Örebro
Referensnummer: Ks 870/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på El-material och ljuskällor för av branschen yrkesmässig verksamhet för leverans till Örebro kommun.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681400 Elkomponenter, 44212226 Elstolpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av El-material och ljuskällor för av branschen yrkesmässig verksamhet för leverans till Örebro kommun.
El-material, Ljuskällor och batterier som inte köps för yrkesmässig verksamhet kommer köpas via ett annat ramavtal, för vilket El-material och ljuskällor för varor av förbrukningstyp avser varor kopplat mer till kontorsmiljö och hemlik miljö än yrkesmässig verksamhet.
Upphandlande myndighet avser teckna ramavtal med den leverantör som uppfyller ställda krav och lämnat lägst pris, se pkt. 6 Tilldelningskriterier.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/