312908-2022 - ResultatSverige-Borås: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogslid ombyggnad
Referensnummer: 22/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av tidigare äldreboende i del av byggnad åt sociala omsorgsförvaltningen med LSS och SoL-boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen