Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inverted live cell super-resolution light microscope
Referensnummer: FS 2.1.2-23-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i upphandling av ett (1) Inverted live cell super-resolution light microscope with structure illumination microscopy (SIM) and total internal reflection microscopy (TIRF) capabilities till institutionen för integrativ medicinsk biologi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38510000 Mikroskop, 38515000 Fluorescens- och polarisationsmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett (1) Inverted live cell super-resolution light microscope with structure illumination microscopy (SIM) and total internal reflection microscopy (TIRF) capabilities i enlighet med upphandlingsdokumenten.