312918-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Maskinverktyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verktyg till fordonsverkstad
Referensnummer: UH-2019-156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43830000 Maskinverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun ämnar upphandla verktyg anpassade för en fordonsverkstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43830000 Maskinverktyg, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen