312933-2023 - ResultatSverige-Heby: Eldistribution
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi
Referensnummer: 23/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65310000 Eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av fysisk elenergi i den omfattning som behövs samt finansiell och/eller fysisk prissäkring.
Avtalet omfattar leverans till fn. 307 uttagspunkter och den samlade elenergiförbrukningen bedöms utifrån historiska värden uppgå till ca 9,5 GWh per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen