312943-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilbokningssystem till bilpool
Referensnummer: 2022-O000537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bokningsystem till existerande bilpool
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen