Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållningstjänster, Mönsterås kommun.
Referensnummer: 7092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vinterväghållningstjänster
Del nr: MönsteråsOknö
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vinterväghållningstjänster.
Del nr: BlomstermålaSandbäckshult
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
Del nr: FliserydFinsjö
Del nr: Timmernabben
Del nr: Ålem
Del nr: PataholmKorpemåla