Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner med tillhörande tjänster och tillbehör
Referensnummer: 20030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande mobiltelefoner, tillbehör och tillhörande tjänster för Umeå kommun och avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen