2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering på Gotland
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov på Gotland. Ramavtalet omfattar leverans av tjänsten avfallshantering som innebär hämtning, transport och hantering av polisens avfall på Gotland.
Intern identifierare: A166.810/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avfallshantering på Gotland