Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brandslang
Referensnummer: 19/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44482100 Brandslangar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för brandslang i löpmeter eller i färdiga längder med kopplingar. Avtalet ska även omfatta armatur inom brand- och dricksvattenområdena.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 44482000 Brandskyddsanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen