313045-2020 - ResultatSverige-Lycksele: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus, sand, sten och dammbindingsmedel
Referensnummer: UH-2020-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Dammbindningsmedel och är uppdelad i avtalsområdena:
1.0 Grus-och makadam tätort (avhämtning på täkt)
2.0 Vägsalt sommar dammbindningsmedel (fraktas till kunden i storsäckar)
3.0 Sand tätort (Avhämtas på upplagsplats)
4.0 Grus Kristineberg (avhämtning på täkt)
5.0 Grus Örträsk (avhämtning på täkt)
Omfattningen av upphandlingen i sin helhet framgår av förfrågningsunderlagets samtliga handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grus-och makadam Tätort
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 34927100 Vägsalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sommarvägsalt dammbindningsmedel
Del nr: 2
Sand Tätort
Del nr: 3
Grus Kristineberg
Del nr: 4
Grus Örträsk
Del nr: 5