Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster OVK
Referensnummer: 18/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna avser att upphandla ramavtal med leverantörer som under ramavtalsperioden ska utföra konsulttjänsten OVK besiktningar, efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen