313054-2025 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Lägenhetsstädning för Mimers distrikt Norr och Mitt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLägenhetsstädning för Mimers distrikt Norr och Mitt
BeskrivningUpphandlingen avser flyttstädning och byggstädning för Mimers distrikt Norr och Mitt under avtalsperioden. Mimer har löpande behov av flyttstäd och byggstäd.
Intern identifierare202555
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare202555-1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEgenförsäkran
BeskrivningAnbudsgivare lämnar anbud genom en egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivaren blir aktuell för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran".
Intern identifierare202555-2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSanningsförsäkran och Kvalificeringskrav
BeskrivningAnbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 § LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Intern identifierare202555-3