II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Eda kommun inbjuder härmed till anbudsgivning avseende trygghetsteknik för larm och tillsyn inom ordinärt- och särskilt boende, samt boendelås för särskilt boende. Syftet med upphandlingen är att erhålla en enhetlig och sammanhållen produktportfölj avseende trygghetsteknik inom kommunen. Genom ny teknik finns också potential till skalbara lösningar, som kan ge en flexibilitet i utförande och anpassas till varje enskild individs behov.