Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cell-sorter med Class II Type A2 biological safety cabinet
Referensnummer: FS 2.1.2-296-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i upphandling av en Cell-sorter med ett Class II Type A2 biological safety cabinet till den Medicinska fakulteten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp en (1) Cell-sorter med ett Class II Type A2 biological safety cabinet enligt kravspecifikation.