313121-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Färger
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färger, lacker, lim, tapeter samt tillbehör
Referensnummer: 177/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44810000 Färger
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Färger, lacker, lim och tapeter med tillbehör främst för hyresgästers behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24910000 Lim, 44800000 Färger, fernissor och mastix, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen