2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontraktsuppföljning i utförandeentreprenad väg för Väg 27 Trafikplats Värnamo S/Bredasten inom Värnamo kommun Jönköpings län.
Beskrivning: Avrop av Kontraktsuppföljning i entreprenadskedet - Dynamiskt inköpssystem (DIS), 11878, Kontraktsuppföljning i entreprenadskedet. Uppföljning av Utförandeentreprenad Väg 27 Trafikplats Värnamo S.
Intern identifierare: KOM-420020
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Avrop av Kontraktsuppföljning i entreprenadskedet - Dynamiskt inköpssystem (DIS), 11878, Kontraktsuppföljning i entreprenadskedet. Uppföljning av Utförandeentreprenad Väg 27 Trafikplats Värnamo S. Byggstart augusti 2026 med planerat färdigställande juni 2027.
Intern identifierare: Kontraktsuppföljning i utförandeentreprenad väg för Väg 27 Trafikplats Värnamo S/Bredasten inom Värnamo kommun Jönköpings län.