Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Besiktningstjänster bl.a. Hissar, vikväggar m.fl.
Referensnummer: TEN 2018/319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla Kommun har för avseende med denna upphandling att ingå ett ramavtal med en (1) leverantör som ska utföra besiktningar av diverse installationer/objekt. Syftet med utförandet är att Beställaren uppfyller gällande lagkrav och rekommendationer avseende besiktningar av installationer/objekt samt att dessa kan användas på ett tryggt och säkert sätt.
Samtliga installationer/objekt är geografiskt placerade inom Järfälla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen