313172-2017 - ResultatSverige-Visby: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-utbildningar.
Referensnummer: 2.1.1-6433-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att tillgodose Riksantikvarieämbetets behov av att teckna ramavtal med en leverantör för stöd med produktion av e-utbildningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80420000 E-lärande, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning:
Riksantikvarieämbetet genomför upphandling av Ramavtal produktion av e-utbildningar.
Syftet är att teckna ramavtal med en leverantör som kan försäkra Riksantikvarieämbetet en stabil leverans av e-utbildningar under ramavtalspersioden.
I detta förfrågningsunderlag anges samtliga förutsättningar och villkor som gäller för denna upphandling.