313204-2021 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Syntesmoduler
Referensnummer: MT 2017-0147/2 - 20RS8848
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 2 st. syntesmoduler samt förbrukningsmaterial under fyra år för leverans till Avdelningen för sjukhusfysik, område Thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen