Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Supportsystemlösning.
Referensnummer: 10832-2016/2111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens servicecenter önskar en supportsystemlösning levererad som tjänst som kan anpassas efter och effektivisera supporthanteringen för IT-, lön-, och ekonomitjänster dels till Statens servicecenters kunder och dels till Statens servicecenter själva i dess interna IT-leverans. För mer exakt beskrivning, vänligen se det kompletta förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se tidigare FFU.