Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återvinning av trädgårdsavfall från hushåll.
Referensnummer: HEM 2017/00062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagning, erforderlig mellanlagring, biologisk behandling, dvs. kompostering och slutligt omhändertagande av trädgårdsavfall från återvinningscentralerna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen