31324-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Andra behållare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Avfallshanteringsprodukter.
Referensnummer: 17-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44619000 Andra behållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattar produkter och system avsedda för insamling/källsortering av hushållssopor m.m.
I samband för förnyad konkurrensutsättning inom vissa anbudsområden kan entreprenadarbeten förekomma med tillämpning av ABT06.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlingen är indelad i flera Anbudsområden
Del nr: A-J
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 34928400 Utrustning för allmän plats, 39230000 Produkter för särskilda ändamål, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44613400 Förvaringsbehållare, 44613600 Behållare på hjul, 44618330 Lock till behållare, 51800000 Installation av metallbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avfallsprodukter och system enigt beskrivningen i upphandlingen. Upphandlingen kan lämnas inom ett eller flera Anbudsområde/n.