313284-2021 - ResultatSverige-Luleå: Kommunikationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trådlös infrastruktur
Referensnummer: KLF 2021/232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32570000 Kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens huvudsakliga behov av nedan två (2) delområden:
1, Ny WiFi-plattform; som avser succesiva avrop av hårdvara, programvara, support, installation och konsulttjänster för beställarens nya WiFi-plattform som baseras på HP/ARUBA produkter.
2, Gammal WiFi-plattform; som avser succesiva avrop av support, installation och konsulttjänster som baseras på beställarens befintliga WiFi-plattform som baseras på Fortinet produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32260000 Utrustning för dataöverföring, 32270000 Digital överföringsutrustning, 32420000 Nätutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning, 32581000 Datakommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2