See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Lärplattform (LMS)
Beskrivning: I arbetet med att vara en attraktiv arbetsgivare behöver Botkyrka kommun införa en digital plattform - Learning Management System, LMS, för att administrera, skapa, och distribuera lärande och utbildning till medarbetare och chefer i kommunen, vilket kommer effektivisera både undervisning, lärande och administration.
Intern identifierare: KS/2025:00420
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80420000 E-lärande
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av Lärplattform (LMS)