Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av schemaläggningssystem
Referensnummer: UH-2020-983
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av ett schemaläggningssystem för skolorna i Täby kommun. Syftet är att förbättra schemaläggningsprocessen och ge bättre service till medborgarna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I denna upphandling kommer beställaren att teckna avtal med en leverantör där alla villkor är fastställda. Anbud ska lämnas på hela uppdraget i enlighet med förfrågningsunderlaget och inget så kallat sidoanbud eller alternativt anbud får förekomma.