313307-2021 - ResultatSverige-Malmö: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för måltidsverksamhet inom skola och förskola i Malmö stad
Referensnummer: SN-2019-1497
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling gällande verksamhetssystem för måltidsverksamhet inom skola och förskola i Malmö stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48463000 Programvara för statistik, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen