313394-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
C2 Kabelanvisning och Inmätning.
Referensnummer: UH-2016-83-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
C2 Kabelanvisning och Inmätning avser utsättning av befintliga markförlagda kablar samt inmätning av kablar, inom Ellevios samtliga områden i Sverige.
Avtalsperioden är 1.1.2018 – 31.12.2019 med möjlighet för Beställaren att förlänga i upp till ytterligare 3 år.
För mer information se bifogade filer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen