313404-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NY Kommunal snöröjning/halkbekämpning i område A, centrala Mora 2019-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunal snöröjning/halkbekämpning i centrala Mora.
Det anbudsformulär som finns bifogat i förfrågan ska inte lämnas i systemet. Bifogas som utskrivet och ifyllt i ert med post lämnat anbud. Detta finns beskrivet i de allmänna föreskrifterna!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ny annonserad upphandling: Kommunal snöröjning/halkbekämpning i centrala Mora.