313518-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barmarksrenhållning Stockholms Hamn AB.
Referensnummer: 2017-00596/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen består bl.a. av följande:
Maskin sopning, tömning av papperskorgar, plocka skräp, högtryckstvättning av kajer.
Entreprenaden omfattar allt det arbete och allt det material, transporter, maskiner och verktyg som behövs för arbetets fullständiga utförande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen