313556-2021 - ResultatSverige-Alingsås: Servrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvara Server
Referensnummer: 2020.554 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av hårdvara inklusive support och vid behov ska leverantören kunna erbjuda egna specialistkonsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen